Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
I Festiwal

I Rzeszowski Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

24.04.2008 r.- czwartek:
Politechnika Rzeszowska, Al. Powstańców Warszawy 10, budynek S, sala 1

8.45-9.00 - Uroczyste otwarcie Festiwalu.

9.00-10.00 - W poszukiwaniu podstaw życia na Ziemi prof. zw. dr hab. inż. Marek Kalinowski Wydział Chemii, Uniwersytet Warszawski.

10.00-11.00 Bieda i ubóstwo w świecie współczesnym prof. zw. dr hab. Jerzy Wilkin Wydział Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski.

11.00-12.00 - Wizja Podkarpacia prezes Marek Darecki WSK „PZL-Rzeszów” S.A.

12.00-13.00 - Nie zapomnieć mowy ojców prof. zw. dr hab. Franciszek Ziejka Wydział Polonistyki, Uniwersytet Jagielloński.

13.00-14.00 - Możliwość obejrzenia, degustacji, zakupu ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych produktów żywnościowych z Podkarpacia. Wystawa fotografii oraz prac plastycznych studentów i pracowników naukowych.

14.00-15.00 - Drzewo życia – życie drzewa prof. dr hab. inż. Zbigniew Czerniakowski Wydział Biologiczno-Rolniczy, Uniwersytet Rzeszowski.

15.00-16.00 - Obiekty budowlane w dziejach cywilizacji prof. dr hab. inż. Lech Lichoła i Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Politechnika Rzeszowska.

18.00-22.00 - Biesiada muzyczna z zespołem KARCZMARZE Budynek stołówki Politechniki Rzeszowskiej, ul. Akademicka 8.

25.04.2008 r. - piątek:
Politechnika Rzeszowska, Al. Powstańców Warszawy 10, budynek S, sala 1.

9.00-10.00 - Genetycznie modyfikowana żywność – inna przyszłość czy koniec przyszłości? prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak Wydział Zarządzania i Marketingu, Politechnika Rzeszowska.

10.00-11.00 - O intuicji, myśleniu i matematyce prof. dr hab. Jarosław Górnicki Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej, Politechnika Rzeszowska.

11.00-12.00 - Pieszo przez Afrykę – prawdziwy obraz czarnego lądu i czteroletniej podróży mgr inż. Marek Kuśnierz Wydział Wychowania Fizycznego i Turystyki, Uniwersytet Rzeszowski.

12.00-13.00 - Historia i przyszłość napędów lotniczych dr inż. Robert Jakubowski Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Politechnika Rzeszowska.

13.00-14.00 - Technika radiowej identyfikacji obiektów RFID dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz
Wydział Elektrotechniki i Informatyki, Politechnika Rzeszowska.

14.00-15.30 - Prezentacja filmu: NIEWYGODNA PRAWDA Reżyseria: Davis Guggenheim. Obsada: Al Gore
Co stanie się z Ziemią w rezultacie zmian klimatycznych?

15.30 - Zakończenie Festiwalu.

VI RZESZOWSKI FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI

"Jakość Życia. Zdrowiei"