Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
Historia

Już po raz piąty w Politechnice Rzeszowskiej organizowany jest Rzeszowski Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, studentów, pracowników uczelni, uczniów szkół średnich, nauczycieli, mieszkańców województwa podkarpackiego, zapraszamy wszystkich, których interesują aktualne zagadnienia dotyczące nauki, techniki, ale także związane ze sztuką. Współorganizatorem Festiwalu jest Uniwersytet Rzeszowski. Wstęp na wszystkie wykłady Festiwalu jest bezpłatny.

Wykłady mają charakter popularnonaukowy, tak więc przekazywana wiedza jest bardzo łatwo rozumiana przez wszystkich uczestników. Wiodącym hasłem tegorocznego V Festiwalu jest „Piękno Ziemi, jakość życia”. W ramach Festiwalu przedstawione zostaną między innymi takie zagadnienia jak: piękno Podkarpacia; ekomediacje; piękno Afryki; dzikie rośliny jadalne; piękno Bieszczadów; dowiemy się także dlaczego wciąż brakuje nam pieniędzy; poznamy również drogę do sukcesu wybitnych przedstawicieli podkarpackiego biznesu, a znakomici studenci zaprezentują swoje studia w pięknych miastach: Rzeszowie, Krakowie i Wiedniu.

Tradycją Rzeszowskiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki jest wykład śpiewany w formie operetki. Wykłady śpiewane spotkały się z ogromnym zainteresowaniem w całym kraju, ich fragmenty były także przekazywane przez telewizję Polonia na cały świat. Pierwszy z tych wykładów został nagrany przez telewizję TVN (http://dziendobry.tvn.pl/video/spiewajacy-profesor,1,newest,4247.html). Tegoroczny wykład śpiewany nosi tytuł Piękno Ziemi.

Festiwal organizowany jest w dniach 9 i 10 maja 2012 r. w sali V 1 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Administracyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej (aleje Powstańców Warszawy 12) – szczegółowy Program V Rzeszowskiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w załączeniu.

VI RZESZOWSKI FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI

"Jakość Życia. Zdrowiei"